0

Finał i Gala Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha

Finał i Gala Turnieju o Laur Wiecha
Finał i Gala – Turnieju o Laur Wiecha
fot. mat. prasowy

Dziś jest wielki Finał i Gala Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha na Targówku przy Teatrze Rampa.

Bierz Mamuśkę swą pod rękę
Leć do Rampy na piosenkę!
Na humorek, na satyrę,
nie na byle jaką szmirę!

Gala finałowa odbędzie się w Parku Wiecha.
To zaraz obok obok Teatru Rampa (kiedyś Teatru na Targówku).

Należy nastawiać się na godzinę około 15:00, że się wystartuje z humorem.

Dojechać tam można autobusami 156, 160, 162, 212, 256, 517 do przystanków DKS Targówek przy skrzyżowaniu ulic Handlowej i Kołowej lub 169, 212, 227, 409 i 500 do przystanków Kołowa przy skrzyżowaniu Kołowej i Wincentego.

Na gości i widzów czeka moc atrakcji. Impreza towarzyszy Piknikowi Targówek Satyryczny Wiechowisko organizowanemu przez Urząd Dzielnicy Warszawa Targówek. Wysłuchają Państwo gawęd, piosenek, opowieści pełnych humoru warsiaskiego i nie tylko. Będą konkursy, pokazy, spotkania z wyjątkowymi artystami.

W tegorocznym Turnieju rolę jurora przyjęła znakomita artystka polskiego kabaretu pani Katarzyna Pakosińska, która podczas plenerowej gali finałowej zaprezentuje także swój estradowy show. Całą galę zwieńczy humor znakomitego Kabaretu Jurki.  Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Jury w tym roku:

 • Cezary Domagała 
  przewodniczący Jury,
  aktor, reżyser, scenarzysta, bajkopisarz, dyr. art. Teatru Rampa
 • Krzysztof Jaślar
  reżyser i scenarzysta telewizyjnych i estradowych programów satyrycznych, od lat współpracuje z największymi gwiazdami polskiego kabaretu; wraz z Zenonem Laskowikiem i Bogdanem Smoleniem był współtwórcą poznańskiego Kabaretu Tey.
 • Paweł Michalec
  zastępca burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
 • Katarzyna Pakosińska 
  znakomita artystka Kabaretu Moralnego Niepokoju. Zdobyła z Kabaretem Grand Prix na XII Przeglądzie Kabaretów PaKA ’96 w Krakowie. Była dwukrotnie nominowana do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. Jako konferansjerka prowadziła najważniejsze wydarzenia w Polsce, m.in Telekamery Tele Tygodnia 2010 oraz koncert Super Premiery na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie ukazał się drugi tom jej satyrycznej książki dla dzieci, Malina szał-dziewczyna. W czerwcu 2017 roku premierę miała nowa książka o Gruzji pt. Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane. Tylko dla pasjonatów z poczuciem humoru!

Targówek Satyryczny Wiechowisko to nie tylko Turniej Wypowiedzi Satyrycznej, ale także całodniowy, rodzinny festyn w świecie gier i zabawy dawnej Warszawy z udziałem artystów ulicznych, iluzjonistów i żonglerów, z realizacją klimatycznego pchlego targu, z możliwością degustacji niezapomnianych warszawskich potraw z królującymi pyzami, z estradowymi konkursami i potańcówką „na dechach” przy muzyce warszawskich kapel.

zapraszamy!

26 maja 2018 10:12

Komentarze