0

Orchestra Baobab

Orchestra Baobab – Festival Skrzyżowanie Kultur
fot. Andrzej

Legendarna senegalska grupa muzyków zaprezentowała się na 14. Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Jak się okazuje Senegalczycy nie tylko w piłce nożnej się specjalizują, o czym przekonaliśmy się na ostatnim mundialu, ale również pod względem muzycznym prezentują się wybornie. Co prawda zabrakło gitarzysty zatrzymanego na lotnisku, jednak nie przeszkodziło to grupie Baobab porwać warszawską publiczność do wspólnej zabawy.

Fotogaleria:

Orchestra Baobab:

Jedna z najważniejszych afrykańskich grup muzycznych, gwiazdy nocnego muzycznego życia Dakaru lat 70-tych, w XXI wieku nie tracą swojej pozytywnej energii i popularności.Od początku swojego istnienia stawiali na połączenie modnej wówczas muzyki afro-kubańskiej z kulturą muzyczną wielu grup etnicznych i narodowych zamieszkujących Senegal.
Ich nagrania z pierwszych lata działalności to obecnie pozycje kultowe. Swój najnowszy album, Tribute to Ndiouga Dieng (2017) grupa zadedykowała swojemu zmarłemu w 2016 wokaliście.Choć zespół przeszedł wiele przeobrażeń, w jego składzie nadal występuje kilku oryginalnych członków, m.in. wokaliści Balla Sidibe i Rudy Gomiso raz saksofonista Issa Cissoko.

20 września 2018 23:15

Komentarze