0

Święto Saskiej Kępy

Święto Saskiej Kępy - -kawałek jednego z plakatów

12. edycja Święta Saskiej Kępy odbędzie 27 maja się pod hasłem ”Twoja Młodość”!

Usłyszymy znane i lubiane utwory w wykonaniu wspaniałych młodych artystów – absolwentów szkół artystycznych w towarzystwie wybitnych muzyków.

Zaprezentują oni program na dwóch scenach:

 • obok Promu Kultury (duża scena) na ulicy Paryskiej,
 • na ulicy Obrońców (małą scena) nieopodal pomnika Agnieszki Osieckiej.

Podczas wszystkich koncertów wystąpi łącznie ponad 50 artystów!

Tegoroczne obchody Święta rozpoczną się 27 maja już od godz. 12.00. Na start od Ronda Waszyngtona przez ulicę Francuską i Paryską do małej sceny przejdzie barwna parada. Od godz. 13:30 zaplanowany jest bogaty program artystyczny. Zobaczymy młodzież szkół Saskiej Kępy, usłyszymy wiele koncertów m.in.: „Saska Kępa śpiewa Beatlesów”, „Piosenki o naszej Warszawie” z udziałem Stanisława Soyki czy „Uciekaj moje serce”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory znakomitej pary autorów: Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego. Gościem specjalnym tego programu będzie Magda Umer.

Co więcej czeka nas tego dnia na Saskiej Kępie? Podczas koncertu piosenek pt. „Nie mówię żegnaj” z tekstami Marka Gaszyńskiego (autora przeboju „Dziwny jest ten świat”) wystąpi Natalia Sikora i wielu wspaniałych, młodych wykonawców. Koncert zatytułowany „Rodzynki, stroskane winogrona” będzie poświęcony Julianowi Tuwimowi, natomiast „Bo we mnie jest seks” to program podczas którego usłyszymy piosenki Kaliny Jędrusik z Kabaretu Starszych Panów, a wokalistom towarzyszyć będzie Kwartet Smyczkowy „Ladies Quartet”. Warszawska Akademia Teatralna wystąpi w koncercie pt. „Bal w operze” z muzyką Leszka Możdżera, w reżyserii Anny Sroki-Hryń.

Główne atrakcje

Święta Saskiej Kępy

 • godz. 12:00
  Barwna parada inaugurująca Święto od Ronda Waszyngtona, ulicą Francuską do pomnika Agnieszki Osieckiej i Małej Sceny
  przy ulicy Obrońców
 • godz. 13:30 – 20:00
  Koncerty na dwóch scenach:
  Dużej przy PROMIE Kultury Saska Kępa i Małej Scenie
  przy ul. Obrońców z udziałem 50 młodych artystów oraz gwiazd:
  Magdy Umer, Stanisława Soyki, Natalii Sikory, Krzysztofa Tyńca
 • godz. 20:00
  Koncert Galowy:
  Lady Pank – Duża Scena
 • godz. 22:00
  Koncert na pożegnanie – PROM Kultury Saska Kępa

Oprócz programu artystycznego, będzie wiele atrakcji.
Na Francuskiej znajdziemy wszystkie smaki Saskiej Kępy, czyli bogatą ofertę gastronomiczną. Ulica Paryska natomiast wypełni się stoiskami artystycznymi. Udział w Święcie zapowiedzieli malarze, rzeźbiarze, fotograficy i ceramicy Saskiej Kępy.Już tradycyjnie zobaczymy wystawy poświęcone architekturze oraz znanym mieszkańcom.

PROM Kultury Saska Kępa

Święto Saskiej Kępy - jeden z plakatów

26 maja 2017 06:32

Komentarze