0

Choinka dla Bohatera

Urząd Dzielnicy Ursynów
Choinka dla bohatera – Urząd Dzielnicy Ursynów
fot. Mat. prasowe

W okresie przedświątecznym kombatantów z terenu Ursynowa odwiedzają wolontariusze z nietypowymi prezentami.

Każda z odwiedzanych 20 osób otrzymuje choinkę, świąteczne upominki, w tym m.in. słodycze, płytę z kolędami i książkę o tematyce ursynowskiej. Podczas spotkania wolontariusze, skupieni wokół Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego i ursynowskich placówek oświatowych, przystrajają choinkę i składają domownikom życzenia. Zazwyczaj staje się to okazją do wspólnego zaśpiewania kolędy. Organizatorem akcji ,,Choinka dla bohatera” jest Urząd Dzielnicy Ursynów, biorą w niej udział uczniowie ursynowskich szkół i harcerze.

To znakomita okazja do integracji międzypokoleniowej, przekazania młodym ludziom swego rodzaju „dziedzictwa”, przez bohaterów, którzy byli gotowi oddać swoje życie za wolną Polskę. Dla weteranów to dowód szacunku i uznania, okazywanego im przez kolejne pokolenia. Sam projekt to także świetna okazja do podzielenia się tym, co dziś chyba najcenniejsze, a więc czasem – podkreśla Antoni Pomianowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów, jeden z inicjatorów i głównych orędowników akcji. Antoni Pomianowski włączył się w nią osobiście, odwiedzając kilku ursynowskich kombatantów.

,,Choinka dla bohatera” to nowy, zorganizowany po raz pierwszy, projekt dzielnicy adresowany do ursynowskich kombatantów – weteranów II wojny światowej, a w szczególności powstańców warszawskich – którzy ze względu na wiek i stan zdrowia mają utrudnione uczestnictwo w innych inicjatywach organizowanych z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Urząd Dzielnicy Ursynów
Choinka dla bohatera – Urząd Dzielnicy Ursynów
fot. Mat. prasowe

Organizatorem akcji jest Urząd Dzielnicy Ursynów, a kluczowym partnerem  – Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego, wraz z prężnie działającymi organizacjami pozarządowymi: koordynującym akcję Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci ,,Szansa” oraz ursynowskim oddziałem Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP, dzięki któremu możliwy był kontakt z najbardziej potrzebującymi osobami.

22 grudnia 2017 10:36

Komentarze