0

Chwała Bohaterom na Torwarze

Jerzy Zakrzewski pseudonim “Młotek” – Torwar, 28 marca 2018
fot. Magdalena Kudzia

Przed meczem z PGE Skrą Bełchatów prezes Jolanta Dolecka i kapitan ONICO, Andrzej Wrona powitali wyjątkowego gościa.

W hali Torwar pojawił się uczestnik Powstania Warszawskiego, pan Jerzy Zakrzewski pseudonim “Młotek”. Pan Jerzy wstąpił do Szarych Szeregów w 1943 roku, w czasie Powstania brał udział w walkach o północne Śródmieście. Trzykrotnie ranny, trafił do niemieckiej niewoli. Po wojnie był prześladowany przez komunistyczne organy bezpieczeństwa.

Przed meczem z PGE Skrą Bełchatów honorowego gościa powitali przedstawiciele Miasta Piastów, Dzielnicy Wola i prezes Jolanta Dolecka, z rąk której otrzymał zaproszenie na wszystkie mecze ONICO Warszawa. Gorąco, owacją na stojąco, bohatera Powstania Warszawskiego przywitała też licznie zgromadzona warszawska publiczność.

Torwar, 28 marca 2018
ONICO - SKRA – Bohater Powstania Warszawskiego na meczu ONICO Warszawa
fot. Andrzej

W przerwie meczu odbył się konkurs z wiedzy o Powstaniu Warszawskim, a jego zwyciężczyni otrzymała zaproszenie do zwiedzenia Muzeum PW.

Torwar, 28 marca 2018
ONICO - SKRA – konkurs z wiedzy o Powstaniu Warszawskim
fot. Andrzej
Torwar, 28 marca 2018
ONICO - SKRA – konkurs z wiedzy o Powstaniu Warszawskim
fot. Andrzej

W ramach akcji „Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości” kluby PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet zapraszają na wydarzenia sportowe wszystkich tych, którzy walczyli o naszą niepodległość i dzielnie jej bronili.

ONICO Warszawa już wcześniej uhonorowało też Weteranów Działań Poza Granicami Kraju.

ONICO Warszawa

29 marca 2018 13:44

Komentarze