0

Chemia Miłości

Chemia Miłości – 26 kwietnia 2017
fot. Dom Kultury PROM

Na Saskiej Kępie w Domu Kultury PROM wystąpi Marzena Majcher w projekcie „Chemia Miłości” – koncert współczesnej muzyki poważnej z wizualizacją i prawykonaniem kompozycji.

Utwory są kontynuacją eksperymentów muzycznych kompozytorki, polegających na kodowaniu na język muzyki innych przestrzeni i struktur pozamuzycznych z otaczającego nas świata. Utwór „Chemia Miłości” jest inspirowany substancjami chemicznymi, które odpowiadają za stan zakochania, potocznie nazywane chemią miłości. Dzięki takiemu eksperymentowi, można usłyszeć jak brzmi Chemia Miłości oraz odkryć bliskie związki między muzyką, a inną dziedziną nauki – chemią. Utwór „88 Fraktali” jest inspirowany geometrią fraktalną.

Wykonawcy:

  • Małgorzata Kubala – Sopran
  • Kwartet smyczkowy NSQ +
  • Ada Dobrowolska – I skrzypce
  • Anna Wcisło – II skrzypce
  • Radosław Jarocki – altówka
  • Karolina Szewczykowska – wiolonczela
  • słowa: Aneta Badziąg, Ewelina Lasota
  • Wizualizacja – Andrzej Wojciechowski

tytuły utworów:

  • „CHEMIA MIŁOŚCI”
    I Dopamine, II Phenylethylamine, III Estratetraenol, IV Epinephrine, V Norepinephrine, VI Endorphins,
  • „88 FRAKTALI”

Po koncercie odbędzie się rozmowa z kompozytorką, która przybliży słuchaczom proces twórczy powstania swojego dzieła. Kompozycja „Chemia Miłości” powstała w ramach stypendium z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016.

Marzena Majcher

Kompozytorka i gitarzystka, absolwentka Studiów Kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Gitary klasycznej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka muzyki do ponad 30 filmów, sztuk teatralnych oraz współczesnej muzyki poważnej. Filmy z jej muzyką były wielokrotnie nagradzane i prezentowane na Festiwalach Filmowych na całym świecie. Znana z muzyki do: fabuły „Hanoi – Warszawa”, sztuki teatralnej „Kobro”, „Oprawy Muzycznej”TVP Kultura. Autorka kompozycji na orkiestrę symfoniczną i zespoły kameralne. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016r. Koncertowała na wielu prestiżowych Festiwalach m.in. na Festiwalu Filmowym OFF Camera Plus w Krakowie , na inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych w Łodzi.

Małgorzata Kubala

Sopran , absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Umiejętności wokalne doskonaliła u najlepszych polskich śpiewaczek Haliny Mickiewiczówny, Zdzisławy Donat i Sylwii Geszty. Finalistka VIII Międzynarodowego Konkursu Koloraturowego im. Sylwii Geszty. Adiunkt na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC. Jednocześnie współpracuje z uczelniami zagranicznymi – prowadziła wykłady i zajęcia wokalne w Rydze,Sewilli, Madrycie i na Uniwersytecie w Jaén. Autorka książki Dwanaście mazurków Chopina.

Kwartet smyczkowy NSQ+

Młodzi muzycy, absolwenci i dyplomanci Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Laureaci prestiżowych Konkursów oraz Festiwali Muzycznych. Zespół kształtował swoje umiejętności pod kierunkiem muzyków z czołowego polskiego kwartetu „Royal String Quartet” oraz londyńskiego kwartetu „Belcea Quartet”. Każdy z członków kwartetu, mimo młodego wieku, jest uhonorowany szeregiem nagród oraz a w swoim dorobku ma wiele koncertów solowych i kameralnych na scenach polskich oraz zagranicznych.

Andrzej Wojciechowski

Absolwent wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Operator i reżyser filmowy, scenarzysta i twórca muzyki. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych i fabularnych. Członek PSC. Znany ze zdjęć do filmów fabularnych m.in. „Moje córki krowy”, „Noc Walpurgii” .Twórca filmów eksperymentalnych „Ołtarze” – film nominowany do Oscara studenckiego, I nagroda na Festiwalu Filmowym w Tel Avivie, „Grawitacja” – nagroda specjalna na Festiwalu w Monachium. Reżyser filmów dokumentalnych m.in. „ Kręgi”, „Rozbrat”. Zrealizował cykl programów „WIerszem” w Strefie Alternatywnej dla TVP Kultura. Współtwórca artystycznej grupy – Ankh Fabrik.

25 kwietnia 2017 23:29
[fbcomments]