0

Wspólny bilet kolejowy prawie wszędzie

Koleje Mazowieckie - PESA Gama i Sundeck
Koleje Mazowieckie – PESA Gama i Sundeck
fot. Koleje Mazowieckie

Od dziś działa Wspólny Bilet Samorządowy na nieograniczoną liczbę przejazdów u 9 przewoźników kolejowych.

Od 1 sierpnia 2017 r. można kupić Wspólny Bilet Samorządowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów we wszystkich pociągach uruchamianych przez przewoźników:

  • Koleje Mazowieckie,
  • Warszawska Kolej Dojazdowa,
  • Koleje Śląskie,
  • Koleje Małopolskie,
  • Arriva,
  • Koleje Wielkopolskie,
  • Koleje Dolnośląskie
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Oferta została opracowana przez Związek Samorządowych Pracodawców Kolejowych.

Dariusz Grajda, prezes związku:

To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych. Wspólny bilet samorządowy ma przede wszystkim ułatwić przemieszczanie się pomiędzy regionami i zachęcić mieszkańców Polski do częstszych podróży pociągami. To pilotaż, dlatego oferta nie obowiązuje jeszcze u wszystkich przewoźników, którzy tworzą związek. Będziemy sukcesywnie ją rozbudowywać. Przede wszystkim będziemy wsłuchiwać się w głosy pasażerów i brać je pod uwagę przy modyfikacji oferty.

Wspólny Bilet Samorządowy

jest pierwszym tego typu w Polsce.

Bilet kosztuje 38 złotych i jest ważny przez 24 godziny.
Można na nim podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie
12 województw. Oferta jest dostępna w następujących kanałach dystrybucji Kolei Mazowieckich: w kasach biletowych, biletomatach, przez telefon komórkowy za pomocą aplikacji SkyCash oraz przez Internet. Wspólny Bilet Samorządowy można kupić już na tydzień przed planowaną podróżą.

Związek Samorządowych Pracodawców Kolejowych

11 kolejowych spółek samorządowych zrzeszonych w ZSPK obsługuje dziś ponad 4800 kilometrów linii kolejowych, zatrudniając 6265 pracowników. Liczba wykorzystywanego taboru, wliczając człony elektrycznych zespołów trakcyjnych, wynosi dziś 1473 wagony oraz 43 lokomotywy i stanowi bardzo poważny i stale rosnący udział na polskim rynku kolejowym. W roku 2016 przewoźnicy zrzeszeni w związku przewieźli ponad 133 miliony pasażerów, co stanowiło 46% liczby wszystkich podróżujących koleją w Polsce. Na drugim miejscu znalazły się Przewozy Regionalne (obecnie Polregio) z wynikiem 27% a na trzecim PKP Intercity – 13%.

Koleje samorządowe to dziś ponad 500 nowoczesnych pociągów i symbol doskonałej współpracy pomiędzy przewoźnikami, jak i z lokalnymi społecznościami.

Kolejarze zrzeszeni w związku zapowiadają dalsze wspólne działania.

Koleje Mazowieckie

1 sierpnia 2017 14:45
[fbcomments]