0

Gra o wszystko

Gra o wszystko – Jessica Chastain
fot. Mat. prasowe

Jessica Chastain w seksownych strojach jako Molly Bloom – była sportsmenka oskarżona o organizację nielegalnych turniejów pokerowych.

Po skomplikowanej operacji kręgosłupa pechowy upadek w trakcie eliminacji do kadry narodowej na zimowe igrzyska olimpijskie kończy karierę nastoletniej Bloom. Na szczęście wraca do zdrowia i rozpoczyna „normalną” pracę jako kelnerka. Tam zostaje dostrzeżona przez jednego z klientów, który jest irytująco złośliwym pracodawcą. Jakby tego było mało wprowadza dziewczynę w proceder na granicy prawa. Bohaterkę filmu poznajemy w momencie aresztowania przez amerykańskie służby specjalne. Historię jej przygody ze światkiem pokerowych rozgrywek w gronie celebrytów poznajemy w formie retrospekcji prowadzonej równolegle do postępowania sądowego.

Reżyser filmu „Molly’s Game” (dystrybutor powinien dostać po głowie za bezsensowny polski tytuł) Aaron Sorkin specjalizuje się w pisaniu scenariuszy, także biograficznych („Social Network” – biografia miliardera Marka Zuckenberga). Tym razem spróbował połączyć pracę scenopisarską z reżyserią, kosztem tej ważniejszej. W efekcie film jest przeładowany postaciami, wydarzeniami, w których gubi się główna historia, zbyt często opowiadana z offu. Pomysłowa realizacja, a szczególnie wysiłek montażystów pozwala jednak obserwować kolejne schadzki pokerowe z zapartym tchem. Nawet jeżeli brakuje przedstawienia motywacji samej Molly Bloom, to i tak ten długi seans ogląda się z zainteresowaniem.

Jessica Chastain ze względu na swoje związki z Warszawą (fotoreportaż z jej wizyty oraz recenzja filmu o warszawskim zoo TUTAJ) ma w naszej redakcji szczególne względu. Ale rolą w „Grze o wszystko” zapracowała na dodatkowe komplementy, zarówno perfekcyjną kreacją, jak i wyglądem. W tym drugim pomagają wymyślne kostiumy: seksowne suknie, które najlepiej zobaczyć na kinowym ekranie.

Mimo więc pewnych niedostatków reżyserskich i aktorskich (zupełnie niepotrzebny Kevin Costner) film Sorkina jest godny polecenia.

Ocena 7/10

Zwiastun:

10 stycznia 2018 18:07

Komentarze