0

Recital Leny Piękniewskiej

Lena Piękniewska
Lena – Piękniewska
fot. Materiały Organizatora

Roman Soroczyński zapowiada kameralny recital Leny Piękniewskiej w niezwykłym miejscu.

WSPOMINAM WAS – kameralny recital Leny Piękniewskiej zostanie zorganizowany 24 lutego 2019 roku w niezwykłym miejscu: na babińcu ortodoksyjnej Synagogi im. Nożyków w Warszawie.

Zabrzmią utwory z płyty Kołysanki Na Wieczny Sen oraz koncertu Coś przyjdzie: miłość lub wojna. Uczestnicy koncertu usłyszą wiersze Zuzanny Ginczanki, Janiny Hescheles, Abrama Cytryna i ten najważniejszy – Marzenie Abramka Koplowicza.

Artystce akompaniować będzie, na pianinie, Jacek Kita. Recitalowi towarzyszy projekcja składająca się z fotografii społeczności żydowskiej sprzed Zagłady.

Przyznam, że uwielbiam słuchać, kiedy śpiewa Lena Piękniewska. Każdy Jej solowy występ jest dużym wydarzeniem. Niestety, ze względu na wcześniejsze plany, tym razem nie uda mi się wysłuchać recitalu. Ale gorąco zachęcam do tego P.T. Czytelników.

Koncert będzie miał miejsce 24 lutego o godzinie 18:00 w Synagodze im. Małżonków Nożyków przy ul. Twardej 6 w Warszawie. Organizatorzy, którymi są Lena Piękniewska & Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie, informują, że bilety są dostępne w sprzedaży. Jednocześnie proszą mężczyzn o nakrycie głowy, a wszystkich – z uwagi na procedurę bezpieczeństwa – o wcześniejsze przybycie.

4 lutego 2019 07:45

Komentarze