0

Dobitka CAFU

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
fot. Paweł Jerzmanowski

Legia Warszawa pokonała we Wrocławiu miejscowy Śląsk. Zapraszamy na fotoreportaż.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

0:1 (0:1)

Trener Sa Pinto

Jestem bardzo dumny z mojej drużyny. Graliśmy z rywalem, który wysoko zwyciężył w trzech ostatnich meczach z trudnymi rywalami. To było trudne spotkanie. Przeciwnik był zmotywowany, by grać z nami jak najlepiej, jednak nie pozwoliliśmy mu na to – powiedział trener Ricardo Sa Pinto na konferencji prasowej po wygranym meczu ze Śląskiem Wrocław.

Mieliśmy świetną pierwszą połowę, graliśmy wysokim pressingiem, bardzo dobrze poruszaliśmy się po boisku, wymienialiśmy składne podania, kontrolowaliśmy grę. Powinniśmy jednak wcześniej zamknąć ten mecz, ponieważ mieliśmy mnóstwo dogodnych sytuacji. Powiedziałem zawodnikom, że w drugiej połowie musimy grać z taką samą jakością, musimy kontrolować spotkanie. W tej chwili ustępujemy w tabeli wyłącznie Lechii Gdańsk i czekamy na krok Jagiellonii.

Carlitos grał do tej pory za mojej kadencji zawsze, co oznacza, że bardzo mu ufam. Mamy zespół, w którym wszyscy piłkarze ciężko pracują na innych. Mam zawodników z różną charakterystyką, przydatną w wielu meczach. Staram się pomóc każdemu zawodnikowi, to dla mnie priorytet. Nie wyróżnię najlepszego piłkarza meczu, dla mnie najlepsza na boisku była po prostu cała drużyna. Wygraliśmy z bardzo dobrą drużyną. Nie daliśmy Śląskowi żadnych szans na stworzenie dogodnych sytuacji, a my takich wykreowaliśmy sobie aż osiem. W drugiej połowie naszym zadaniem była kontrola meczu. LOTTO Ekstraklasa jest bardzo wyrównaną ligą. Ostatnia drużyna może wygrać z liderem. Każde zwycięstwo jest fantastyczne.

8 października 2018 00:52

Komentarze