0

Błękitny Tydzień Ligi Warszawskich Liceów

Błękitny Tydzień LWL
fot. LWL

Liga Warszawskich Liceów uruchamia w poniedziałek pierwszą swoją akcję charytatywną na rzecz dzieci.

Z uwagi na zbliżający się koniec roku szkolnego młodzież z Ligi Warszawskich Liceów zdecydowała się podjąć inicjatywę, która nie tylko umocni pozycję LWL jako społeczność zaangażowaną i na swój sposób wyjątkową, ale będzie miała także duże znaczenie społeczne.

Do planowanej akcji charytatywnej Błękitny Tydzień włączył się Komitet Ochrony Praw Dziecka, wraz z Ligą przeprowadzi zbiórkę funduszy na pomoc terapeutyczną i psychologiczną dla dzieci dotkniętych przemocą domową.

W opinii LWL jest to bardzo poważny problem, który nierzadko zostaje pomijany i zapominany pomimo jego nieustępującej obecności wśród Polskich rodzin. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że opieka psychologiczna dla jednego dziecka to często koszt rzędu 3 tysięcy złotych miesięcznie. Taką sumą, niestety, Komitet Ochrony Praw Dziecka w wielu przypadkach nie jest w stanie samodzielnie wesprzeć dzieci.

LWL zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie wyeliminować tego problemu, ani w pełni cofnąć jego konsekwencji, jednak chciałaby stworzyć podwaliny wszechobecnej świadomości społecznej będącej kluczową do zmiany obecnej sytuacji.

Młodzi warszawiacy pragną nagłośnić idee przyświecające Błękitnemu Tygodniowi. Są to bezinteresowność, empatia, współpraca ponad podziałami. Chcą  również zachęcić jak największą liczbę osób do pieniężnego wsparcia ich akcji charytatywnej.

Młodzi warszawiacy:

Jest to pierwsza tego typu akcja na tak dużą skalę w historii Warszawy!
Połączmy się w geście solidarności, walczmy z przemocą!
Pokażmy wszystkim, że nie jesteśmy bierni, że razem możemy pomóc tym dzieciakom, stworzyć im nową przyszłość!
Siła jest w nas, razem tworzymy lepsze jutro!

Całą akcję zakończą wspólną imprezą organizowaną we współpracy z festiwalem Kino w Trampkach (8 czerwca 2018).

O 19:00 członków Ligi zapraszamy na seans w Kinotece a o 21 na wielki koncert wieńczący tygodniową zbiórkę. Odbędzie się on na schodkach przed Kinoteką!

Wstęp na wydarzenie jest za friko.

Akcję można wesprzeć także w zbiórce internetowej: [LINK]

Liga Warszawskich Liceów

LWL jest organizacją zrzeszającą społeczność stołecznych liceów. Liga integruje uczniów czołowych warszawskich szkół średnich. W prężnie rozwijającym się projekcie bierze udział 17 placówek.
LWL powstała z potrzeby integracji społeczności licealnej, wzajemnej pomocy, wspierania projektów oraz promowania szeroko pojętej działalności wolontariackiej. Młodzież przekonała do współpracy placówki kultury i gastronomiczne. Uczniowie szkół działających w LWL korzystają ze zniżek w kilkudziesięciu miejscach w Warszawie.
Aktualna lista jest dostępna na profilu społecznościowym LWL.

2 czerwca 2018 12:23

Komentarze