0

Zaproszenia na weekend

Misiek zaprasza - "Jak chcecie nas odwiedzić to najwyższa pora. Mnie już się robi śpiąco, więc pora przyjść i powiedzieć mi dobranoc. Macie okazję bo weekend!"
Misiek zaprasza – "Jak chcecie nas odwiedzić to najwyższa pora. Mnie już się robi śpiąco, więc pora przyjść i powiedzieć mi dobranoc. Macie okazję bo weekend!"
fot. MPawlik

Do wyboru do koloru! Nawet mamy zaproszenie do oczyszczalni ścieków. W pakiecie kilkanaście zaproszeń!

BIELANY
7 października (sobota) w godzinach 8–20 na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego przy ul. Marymonckiej 34 odbędą się pierwsze w historii Amatorskie Mistrzostwa Polski w Biegu na 1 Milę. „Każdy z Was będzie miał szansę tego dnia powalczyć o tytuł Mistrza Polski. Rejestracja rusza na początku września” – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
7 października (sobota) w godz. 10–20 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 odbędą się Warszawskie Targi Fantastyki 2017. Targi powstały z myślą o wszystkich, którzy kochają fantastykę. „Chcemy Wam pokazać, że książki, filmy, komiksy, gry – są super! Ale poza nimi jest mnóstwo innych dziedzin, które są inspirowane fantastyką. Że tak na prawdę jedyne co nas ogranicza to nasz własny umysł” – zapowiadają organizatorzy.

BIAŁOŁĘKA
7 października (sobota) w godz. 10–14 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprasza do zwiedzania oczyszczalni ścieków „Czajka” przy ul. Czajki 4/6. Dzień otwarty stanowi jedną z niewielu okazji do obejrzenia jednej z największych i najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków w Europie. Uczestnicy wycieczek zwiedzą m.in. budynek krat, obiekty części biologicznej, obiekty gospodarki osadami ściekowymi oraz dyspozytornię oczyszczalni. Wycieczki są bezpłatne, nie obowiązują zapisy, przewidywany czas zwiedzania to 1,5 godziny.

URSUS
7 października (sobota) od godz. 11 w parku Achera przy ul. Dzieci Warszawy odbywał się będzie piknik czytelniczy „Wychowanie przez czytanie”. „Każdy, kto nas odwiedzi, będzie mógł posłuchać ciekawej historii czytanej przez gościa specjalnego. Wszyscy uczestnicy będą mogli zaprojektować swoją własną zakładkę do książki, wymienić swój księgozbiór domowy na nowy, wziąć udział w konkursie wiedzy o książkach, w którym można będzie wygrać nagrodę książkową. Jeżeli dopisze pogoda będą czekały na Państwa leżaki, na których chętni zrelaksują się przy swojej ulubionej książce. W tym samym czasie wszystkie dzieci będą miały okazję zamienić się choć na chwilę w swoje ulubione postacie z bajek” – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
7 października (sobota) w godz. 12–16 przy ul. Mysiej 3 odbędzie się III Warszawski Dzień Kapelusza. „To wielkie święto kapeluszy, fascynatorów, kapeluszników, modystów i wszystkich miłośników tych wspaniałych ozdób głowy” – tłumaczą organizatorzy. Modyści zainteresowani wzięciem udziału w imprezie mogą zgłaszać się pod adres: damosfera@damosfera.com.

PRAGA-PÓŁNOC
7 października (sobota) o godz. 12 w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 w ramach cyklu Warsaw Music Week PRO 2017 zacznie się cykl warsztatów dla młodych managerów, promotorów i artystów. „Warsaw Music Week to również platforma networkingowa dla przedstawicieli branży muzycznej umożliwiająca nawiązywania cennych kontaktów i wymianę doświadczeń dla artystów, menadżerów, wytwórni, promotorów. Działanie te odbywają się w ramach programu Warsaw Music Week Pro” – zapowiadają organizatorzy.

URSYNÓW
7 października (sobota) o godz. 12 w sali J.U. Niemcewicza Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Wolnego Uniwersytetu Ursynowa. Maciej Mazur wygłosi wykład „Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień – Ursynów w kwiecie wieku”. Wykłady w ramach semestru zimowego Wolnego Uniwersytetu Ursynowa potrwają do końca roku – ostatni odbędzie się 2 grudnia. Wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE
7 października (sobota) w godz. 13–18 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego w Alejach Ujazdowskich 4 odbędą się Warszawskie Dożynki Ogrodów Społecznościowych. „Pokażemy Wam warszawskie ogrody i ich działania. Na miejscu będzie można spotkać ogrodników i porozmawiać o tym jak założyć ogród, jak rozwijać albo może dołączyć do tych już istniejących” – zapowiadają organizatorzy.

URSUS
7 października (sobota) w godz. 15–18 w parku Czechowickim odbędzie się „Sportowe zakończenie sezonu”. „Na zakończenie sezonu zagrają dla nas IMEO, twórcy przeboju Wieśka Tico – Kabaret Czwarta Fala oraz na specjalne życzenie publiczności znany z energetycznych koncertów zespół Playboys” – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
7 października (sobota) w godz. 16–18 w Stacji Muranów przy ul. Andersa 13 odbędzie się pierwsze spotkanie Kawiarenki Klubu „Tygodnika Powszechnego”. Organizatorzy zapraszają wszystkich stałych i niestałych czytelników pisma oraz takich, którzy dopiero ciekawi są jego poznania, członków klubu i przypadkowych przechodniów. Gościem najbliższego spotkania Kawiarenki będzie Paweł Bravo – dziennikarz, tłumacz, felietonista „Tygodnika Powszechnego”.

TARGÓWEK
7 października (sobota) w godz. 19–23 w Domu Kultury Zacisze odbędzie się „Domówka na 50. urodziny Domu Kultury Zacisze”. „Czy macie ochotę poszaleć na parkiecie przy szalonych rytmach lat 60. i 70.? Zapraszamy młodszych i starszych, bo jak wiadomo taniec łączy pokolenia. Będą też późniejsze przeboje – muzyka lat 80. i 90. DJ Andrzej Pałasz zadba o dobór najlepszych utworów. W Fotobudce będziecie mogli zrobić sobie zdjęcia z wykorzystaniem śmiesznych gadżetów, będzie trochę śmiechu i nietypowa pamiątka” – zapowiadają organizatorzy.

WOLA
7 października (sobota) o godz. 20 w Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79 odbędzie się koncert finalistów 20. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. W Sali pod Liberatorem wystąpią młodzi adepci sztuki wokalnej: Aleksandra Boroń, Karolina Gwóźdź , Marta Horyza, Marika Klarman, Małgorzata Kozłowska, Katarzyna Obidzińska, Zuzanna Saporznikow, Julia Szewczyk, Marta Wiejak, Paulina Wróblewska, Kagyuma i chór kameralny „Endorfina”. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

ŚRÓDMIEŚCIE
7 i 8 października w Qchni Artystycznej przy ul. Jazdów 2 odbędzie się 5. edycja Targów Książki Kulinarnej. Połączona będzie z jubileuszem 25-lecia Qchni Artystycznej. Program tegorocznych Targów Książki Kulinarnej – dotyczy rachunku 5 X 5 = 25. Piąte targi, 25. urodziny Qchni Artystycznej, pięć szkół gotowania, pięć cukierni, pięć kwiaciarni, 25 wystawców książek kulinarnych i pięciu laureatów nagród QA.

BEMOWO
8 października (niedziela) w godz. 8–22 w Lech Kort Tenis Warszawa przy ul. Kazubów 14 odbędzie się Bemowo Open 2017. Rozgrywki będą prowadzone w trzech kategoriach wiekowych (18-35 lat, 36-55 lat i powyżej 55. roku życia) tak, aby każdy mógł spróbować swoich sił w komfortowych warunkach. Koszt udziału w turnieju wynosi 100 zł. Puchary oraz dyplomy wręczy gość specjalny – Wojciech Fibak.

PRAGA-PÓŁNOC
8 października (niedziela) w godz. 10–15 w VII Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Namysłowskiej odbędzie się piknik ekologiczny pn.: „Budki dla ptaków – Eko Miasto”. „Równolegle będzie się odbywał 13. Jesienny Bieg VII Ogrodu Jordanowskiego, wiec można biegiem zbudować dom dla ptaków już na nowy sezon 2018” – zapowiadają urzędnicy. Piknik organizuje Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”.

WAWER
8 października (niedziela) o godz. 10.45 na terenie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu odbędzie się ostatni, siedemnasty etap LOTTO Poland Bike Marathon 2017. Wawer już szósty raz z rzędu stanie się finałową areną, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich.

WILANÓW
8 października (niedziela) w godz. 11–14 w Ogrodzie Botanicznym PAN przy ul. Prawdziwka 2 w Powsinie odbędzie się Dzień Dyni. „Przygotowaliśmy dla Was wykłady, pokaz odmian oraz degustację” – zapowiadają organizatorzy. Uczestnictwo w wydarzeniu nie wymaga rejestracji i nie jest biletowane. Obowiązuje jednak standardowa opłata za wstęp do ogrodu, zgodna z aktualnym cennikiem.

Warszawski Serwis Prasowy

6 października 2017 08:29

Komentarze