0

Zaproszenia na weekend

Politechnika Warszawska `nocą
Politechnika Warszawska – nocą
fot. MPawlik

Rozpoczęło się wielkie odliczanie do Wiosny!
W ten weekend godnie żegnamy Panią Zimę!

i między innymi…

SOBOTA

WOLA
17 marca (sobota) w godz. 9-15.20 i 18 marca (niedziela) w godz. 9-21.30 w Hali Koło przy ul. Obozowej 60 odbędą się mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kickboxingu w formule K1. W zawodach weźmie udział czołówka polskich juniorów i seniorów spośród kobiet i mężczyzn. Podczas dwudniowego turnieju będą walczyć w ringu o tytuły mistrzów kraju i zgłaszać swój akces do reprezentacji Polski. Na zakończenie zawodów odbędzie się gala finałowa, podczas której kibice obejrzą 10 wybranych walk. Ich stawką będzie mistrzowski tytuł.

ŚRÓDMIEŚCIE
17 marca (sobota) w godz. 10-18 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbywać będą się Warszawskie Targi Fantastyki – Wiosna 2018. „U nas znajdziesz ręcznie robione cuda sprzedawane przez wyjątkowych kupców i twórców, którzy kochają fantastykę tak samo jak my, wzbogacisz swoją szafę o płaszcze, suknie, bluzki, gorsety, spodnie, dodatki, biżuterię i wszystko to czego potrzebujesz by dopracować swoje cosplayowe stylizacje lub po prostu poczuć się wyjątkowo. Na Targach spotkasz ulubionych pisarzy, zjesz coś dobrego, zostawisz dziecko pod czujnym okiem opiekunów w Kids Zone, obejrzysz wystawy fotografii i modeli, posłuchasz celtyckiej muzyki (w końcu to Dzień Świętego Patryka) oraz zobaczysz co nowego możesz postawić na półce z książkami i regale z grami planszowymi” – opisują organizatorzy.

WILANÓW
17 marca (sobota) w godz. 11-14 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się spotkanie pt. „Poloniae Militaria – pokazy i gawędy”. Spacerując po pałacu, w jednej z komnat goscie muzeum spotkają rekonstruktora ubranego w strój z epoki. Muzeum zachęca aby zatrzymajć się przy nim i posłuchać staropolskich gawęd o przygodach wojennych. Na miejscu czekać będą także repliki różnych rodzajów XVII-wiecznej broni, np. pistolet, szabla polska, buzdygan czy muszkiet lontowy, które goscie będą mogli dotknąć i sprawdzić jak działają.

WAWER
17 marca (sobota) o godz. 11 w Szkole Podstawowej nr 76 przy ul. Poezji 5 odbędzie sie otwarcie „Wspinarnii Wawer”. W ramach otwarcia scianki wspinaczkowej planowane są pokazy technik wspinaczkowych, spotkania ze specjalistami oraz gry i zabawy dla dzieci. Planowane ceny wejść: w tygodniu 20 zł, w weekend 25 zł, szkolenie 30 zł, wypożyczenie uprzęży 5 zł, wypożyczenie karabinka z przyrządem asekuracyjnym 5 zł, komplet zamiast 10 zł będzie kosztował 8 zł. Czas wejścia nieograniczony.

PRAGA-POŁUDNIE
17 marca (sobota) w godz. 11-17 przy ul. Mińskiej 65 odbędzie się „ciuchowisko charytatywne – na ratunek potrzebującym psom!”. „Na naszym cichowisku możesz połączyć przyjemne z pożytecznym: kupić sobie coś superowego i pomóc ratować bezdomne psiaki! Ciuchy są bardzo fajne, modne, niektóre firmowe inne vintagowe. Różne rozmiary, wiosenne, letnie, jesienne, imprezowe, sukienki, biżuteria, też kurtki, płaszcze i buty i różne różności” – zapewniają organizatorzy. Cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na ratowanie bezdomnych psów z okolic Kozienic.

BEMOWO
17 marca (sobota) w godz. 12-15 w Dwóch Jelonkach przy ul. Powstańców Śląskich 44 odbędzie się Wymiana Książek na Bemowie. Odwiedzający będą mieli okazję, by znaleźć dla przeczytanych książek nowych właścicieli i przy okazji przygarnąć kilka innych tytułów dla siebie. Przez cały czas trwania wydarzenia organizatorki i organizatorzy będą pomagać przy wymienianiu książek i informować o innych bemowskich inicjatywach bookcrossingowych. Podczas wymiany odbędą się również warsztaty plastyczne dla dzieci. Ksiązki musza być kompletne i w dobrym stanie, wymiana odbywa się na zasadzie 1 egzemplarz za 1 egzemplarz ponadto książki wydane do 1995 r. wymieniane mogą być na książki z tego roku i starsze, a książki wydane od 1996 r. wymieniane mogą być „bez ograniczeń wiekowych”. Ponadto nie wolno przynosić: słowników, podręczników, broszur, materiałów do nauki języków obcych, drugich tomów bez pierwszego itp. Wymienić można maksymalnie 10 egzemplarzy książek. Organizatorzy informują, że książki, które pozostaną, zasilą bemowskie biblioteki plenerowe.

PIASECZNO
17 marca (sobota) o godz. 13, 15 i 17 w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ul. Puławskiej 46 odbędą się spektakle dla dzieci pt. „Zupka z blaszanego kubka”. W ramach cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem” odwiedzający obejrzą tetrzyk przedstawiający historię dwójki piratów, którym zatonął okręt. Emma i Chudy Joe będą za wszelką cenę próbować wydostać się z pułapki, jaką okaże się bezludna wyspa, a po drodze czeka ich mnóstwo przygód i zabawnych perypetii. Nieprzepadający za sobą bohaterowie będą musieli umilić sobie czas, tak aby nie stracić nadziei na opuszczenie wyspy. Wstęp wolny.

ŻOLIBORZ
17 marca (sobota) o godz. 13 na pl. Wilsona przy wejściu do parku im. Żeromskiego zaczną się spacery po Starym Żoliborzu. „Tym razem tematem spotkania będzie fascynujący Żoliborz – najmniejsza z warszawskich dzielnic, ale zarazem jeden z najpopularniejszych i najładniejszych zakątków Warszawy. Uczestnicy poznają jego historię i okres największego rozkwitu, kiedy powstawały tam urokliwe i oryginalne kolonie mieszkaniow” – informują organizatorzy. Udział w spacerze kosztuje 10 zł od osoby. Dzieci do lat 10 mogą wziać udział bezpłatnie.

OCHOTA
17 marca (sobota) w godz. 14-16 w MAL Grójecka przy ul. Grójeckiej 109 odbędzie się spotkanie „Planszówkowo – gry rodzinne”. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-9 lat i ich opiekunów. Na spotkaniu prowadząca podpowie, w jakie gry może zagrać cała rodzina. Z jednej strony gry planszowe gwarantują dobrą zabawę, ale z drugiej strony mogą pomóc w trenowaniu różnych umiejętności przydatnych w szkole – zapewniają organizatorzy.

TARGÓWEK
17 marca (sobota) o godz. 18 w Domu Kultury Świt przy ul. Wysockiego 11 odbędzie się koncert „Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy”. Jest to program oparty na twórczości rosyjskiego barda Bułata Okudżawy w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć m.in.: „Pieśń gruzińską”, „Piosenkę o papierowym żołnierzyku”, „Balonik”, „Wybaczcie piechocie”, „Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się”, „Trzy miłości”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Ostatni trolejbus”, „O Wołodii Wysockim”, „Majster Grisza”, „Piosenkę o Arbacie”. „Widownię czeka 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy” – informują organizatorzy. Bilety kosztują: 35 zł – bilet normalny, 30 zł – bilet ulgowy.

NIEDZIELA

ŚRÓDMIEŚCIE
18 marca (niedziela) w godz. 10-18 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbywać będą się Warszawskie Targi Fantastyki – Wiosna 2018. „U nas znajdziesz ręcznie robione cuda sprzedawane przez wyjątkowych kupców i twórców, którzy kochają fantastykę tak samo jak my, wzbogacisz swoją szafę o płaszcze, suknie, bluzki, gorsety, spodnie, dodatki, biżuterię i wszystko to czego potrzebujesz by dopracować swoje cosplayowe stylizacje lub po prostu poczuć się wyjątkowo. Na Targach spotkasz ulubionych pisarzy, zjesz coś dobrego, zostawisz dziecko pod czujnym okiem opiekunów w Kids Zone, obejrzysz wystawy fotografii i modeli, posłuchasz celtyckiej muzyki (w końcu to Dzień Świętego Patryka) oraz zobaczysz co nowego możesz postawić na półce z książkami i regale z grami planszowymi” – opisują organizatorzy.

PRAGA-POŁUDNIE
18 marca (niedziela) w godz. 11-17 przy ul. Mińskiej 65 odbędzie się „ciuchowisko charytatywne – na ratunek potrzebującym psom!”. „Na naszym cichowisku możesz połączyć przyjemne z pożytecznym: kupić sobie coś superowego i pomóc ratować bezdomne psiaki! Ciuchy są bardzo fajne, modne, niektóre firmowe inne vintagowe. Różne rozmiary, wiosenne, letnie, jesienne, imprezowe, sukienki, biżuteria, też kurtki, płaszcze i buty i różne różności” – zapewniają organizatorzy. Cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na ratowanie bezdomnych psów z okolic Kozienic.

ŻOLIBORZ
18 marca (niedziela) o godz. 13 na pl. Wilsona przy wejściu do parku im. Żeromskiego zaczną się spacery po Starym Żoliborzu. „Tym razem tematem spotkania będzie fascynujący Żoliborz – najmniejsza z warszawskich dzielnic, ale zarazem jeden z najpopularniejszych i najładniejszych zakątków Warszawy. Uczestnicy poznają jego historię i okres największego rozkwitu, kiedy powstawały tam urokliwe i oryginalne kolonie mieszkaniow” – informują organizatorzy. Udział w spacerze kosztuje 10 zł od osoby. Dzieci do lat 10 mogą wziać udział bezpłatnie.

OCHOTA
18 marca (niedziela) o godz. 9 w Pubie Stara Kóźnia przy ul. Drawskiej 24 odbędzie się „Głośne czytenie” Teatru Ochoty. Na miejscu będzie można usłyszeć interpretacje fragmentów polskiej i zagranicznej literatury o ptakach. Kuratorzy wiosennego cyklu, Olga Wróbel i Wojciech Szot (blog Kurzojady), zapraszają do spędzenia niedzielnego poranka z literaturą i przyrodą. Oprócz czytania odbędzie się ornitologiczny spacer, poprowadzony przez Stanisława Łubieńskiego – ochockiego pisarza, nagrodzonego Nike za „Dwanaście srok za ogon”. Wstęp bezpłatny. Rezerwacja miejsc: kasa@teatrochoty.pl, tel. 535 395 513.

BIELANY
18 marca (niedziela) w godz. 11-17 w CRS Bielany przy ul. Lindego 20 odbędzie się Warszawski Piknik Rodzinny Pramerica. Podczas, gdy rodzice będą mogli zdobywać wiedzę i poszerzać horyzonty pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów i nauczycieli, na najmłodszych czekać będą atrakcje, takie jak: maskotki, cyrkowe animacje Parku Rozrywki Julinek, magiczne eksperymenty naukowe z Małym Inżynierem, automaty do gier, trójkołowy rower elektryczny na stoisku Zarządu Dróg Miejskich czy rodzinne rozgrywki palantowe. Dzięki Urzędowi Komunikacji Elektronicznej odwiedzający dowiedzą się co to znaczy „klikać z głową”, zaś Tactic Games zorganizuje rodzinne rozgrywki planszówkowe. Całe rodziny będą mogły również wziąć udział w warsztatach recyklingowych. Oprócz tego będzie tam można zobaczyć jak od środka wygląda wóz ratowniczo-gaśniczy, czy spróbować nauki nowego języka. Ponadto na pikniku odbędzie się loteria fantowa, z której cały dochód zostanie przeznaczony na funkcjonowanie Klubu Dla Rodzin Zwalcz Nudę, prowadzonego na terenach zagrożonych wykluczeniem społecznym. Cała kwota uzyskana z loterii zostanie przeznaczona na czynsz klubu. Wstęp wolny.

MOKOTÓW
18 marca (niedziela) o godz. 12 w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15 rozpocznie sie Plogging, czyli Wiosenny Ekobieg. „Pobiegniemy przez Dolinkę Służewską, po drodze zbierając śmieci. Plogging, bo tak nazywa się połączenie joggingu i sprzątania terenów zielonych to ostatni krzyk mody zza Morza Bałtyckiego. Bieg jest demokratyczny – zapraszamy dzieci i dorosłych” – informują organizatorzy. Wstęp wolny.

MOKOTÓW
18 marca (niedziela) w godz. 12-15 w Fundacji „Bo Warto” przy ul. Batalionu AK Bałtyk 7 lok. U3 odbędą się warsztaty robienia palm wielkanocnych. Podczas warsztatów będzie prowadzona akcja „Wiosenna paczka pomocy lokalnej” dla osób bezdomnych nocujących w schronisku dla bezdomnych przy ul. Polskiej 33. Organizatorzy proszą o przynoszenie artykułów spożywczych, chemicznych/gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej. Wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE
18 marca (niedziela) o godz. 12 w Staromiejskim Domu Kultury przy Rynku Starego Miasta 2 odbędą się warsztaty shamisen – japońskiej lutni. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja dotycząca shamisen a także wykonane zostaną fragmenty tradycyjnych utworów przez prowadzącego. Shamisen to japoński instrument muzyczny, strunowy, szarpany. Rodzaj lutni. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej kojarzonych z Japonią instrumentów. Jego nazwa w języku japońskim oznacza dosłownie „struny trzech smaków”.

ŚRÓDMIEŚCIE
18 marca (niedziela) w godz. 17-18 w JCC Warszawa przy ul. Chmielnej 9A odbędzie się otwarcie biblioteki hebrajskiej. W dniu otwarcia będzie możliwość zapisania się do biblioteki, podarowania dodatkowych książek, wypożyczenia pierwszych tytułów i omówienia z innymi czytelnikami przyszłych wydarzeń.

TARGÓWEK
18 marca (niedziela) o godz. 18 w Domu Kultury Świt przy ul. Wysockiego 11 odbędzie się The Metropolitan Opera – retransmisja „Carmen”. „Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen” – opisują organizatorzy. Przedstawienie prezentowane będzie w języku oryginału – francuskim z napisami w języku polskim. Przedstawienie będzie trwało około 3 godzin (w tym 1 przerwa). Bilety kosztują: 35 zł – bilet normalny, 30 zł – bilet ulgowy, 25 zł – studencki.

 

16 marca 2018 10:32