0

Zaproszenia na weekend

Widok ze Srebrzystego Wieżowca - Takie widoki mają pracownicy Biura Podatków i Egzekucji Urzędu m.st. Warszawy. Z lewej pałac Mostowskich (Siedziba KSP) z prawej Arsenał (drzewiej areszt).
Widok ze Srebrzystego Wieżowca – Takie widoki mają pracownicy Biura Podatków i Egzekucji Urzędu m.st. Warszawy. Z lewej Pałac Mostowskich (siedziba Komendy Stołecznej Policji) z prawej Arsenał (drzewiej areszt).
fot. MPawlik

Jesień powoli zagląda nam w okna, czas wytrzepać i przewietrzyć jesionki. Zapowiada się chłodny wypoczynek.

SOBOTA

PRAGA-POŁUDNIE

Piknik na Kamionku

15 września (sobota) w godz. 10–18
na Kamionkowskich Błotach Elekcyjnych w otulinie parku Skaryszewskiego odbędzie się piknik historyczny. „W programie pokazy umundurowania i uzbrojenia Armii Pruskiej, Wojska Bolszewickiego, Legionów Piłsudskiego, Armii Wielkopolskiej, powstańców wielkopolskich, jednostek niemieckich z II wojny światowej, Wojska Polskiego z 1939 r., Armii Czerwonej, powstańców warszawskich, partyzantki antykomunistycznej i Ludowego Wojska Polskiego. Oprócz tego publiczność będzie miała okazję zobaczyć, jak wyglądały szpital polowy i kuchnia wojenna” – opisują organizatorzy. O godz. 17 zaplanowano inscenizację potyczki z wojny polsko-bolszewickiej.

PRAGA-POŁUDNIE

Piknik sportowy na betonowych błoniach

15 września (sobota) w godz. 12–17
na błoniach PGE Narodowego odbędzie się sportowo-rodzinny piknik organizowany w ramach Narodowego Dnia Sportu. „Najgorętszymi miejscami w Polsce 15 września będą Warszawa i błonia PGE Narodowego. Atmosfera zabawy pochłonie każdego: dziadka, babcię, tatę, mamę, młodzież i dzieci – każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Zwłaszcza że fundacja Zwalcz Nudę wraz z partnerami przygotuje również ogromną strefę rodzinną – Warszawski Piknik Rodzinny” – zapewniają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Warsztaty przed Muzeum

15 września (sobota) w godz. 14–17
na skwerze przy ul. gen. Andersa 13 odbędą się warsztaty rodzinne prowadzone przez edukatorki Muzeum POLIN pt. „W co bawiły się żydowskie dzieci na terenach obecnego Muranowa sto lat temu?”. „Dowiemy się, jak gra się w cymbergaja i kręci drejdlem, a także dlaczego słychać język jidysz w niektórych polskich wyliczankach” – informują organizatorzy.

WŁOCHY

Impreza w rytmie tanga

15 września (sobota) o godz. 18
w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy” przy ul. 1 Sierpnia 36A odbędzie się wydarzenie tangowe zatytułowane „Połączeni w tangu”. „Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców dzielnicy Włochy do niezwykłego świata muzyki tangowej. Czeka tam na Państwa koncert najpiękniejszych tang polskich i argentyńskich w wykonaniu najbardziej tangowej na świecie formacji Tango Para Todos. Podczas koncertu wspólnie z nami zaśpiewają Państwo znane polskie tango, a po koncercie zrobią Państwo swój pierwszy tangowy krok” – informują organizatorzy.

ŻOLIBORZ

Wystawa piłkarska

15 września (sobota) o godz. 15
w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 odbędą się otwarcie wystawy i promocja albumu: „Polsko-barcelońskie mecze w latach 1923–2018”.

ŻOLIBORZ

Piknik organizacji pozarządowych

15 września (sobota) w godz. 16–19
na pl. Niemena odbędzie się piknik sąsiedzki na Żoliborzu Artystycznym „Dobro powraca”. „Podczas imprezy zaprezentują się różnorodne tematycznie organizacje non profit. Opowiedzą o swojej działalności i przeprowadzą wiele ciekawych atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Chcemy pokazać, że dobro jest wszędzie i każdy może wspierać ideę, która najbardziej odpowiada jego światopoglądowi” – informują organizatorzy.

ŻOLIBORZ

Warsztaty dla dzieci

15 września (sobota) o godz. 12
na Kalinowej Łące przy ul. Dygata 3 odbędą się warsztaty „Instrukcja Obsługi Przyrody”. Najmłodsi mieszkańcy dowiedzą się, jak skonstruować ekohuśtawkę do bujania się na drzewie, oraz będą tworzyli wielką pajęczynę do zabawy. W trakcie animacji fani zajęć plastycznych nauczą się grać na instrumentach z roślin, pleść wianki i budować karmniki dla ptaków. Będą także zabawy w podchody i minizawody w kapsle. Oprócz tego organizatorzy zaplanowali m.in. warsztaty tworzenia obrazów z muszelek, szyszek i kamyków, wicie łapaczy snów oraz konstruowanie zegara słonecznego.

NIEDZIELA

OCHOTA

Prezentacja szczypiornistów AWF UW

16 września (niedziela) o godz. 13
oficjalna prezentacja zespołu AZS UW HANDBALL TEAM. Park Szczesliwicki (wejście środkowe od ulicy Drawskiej), estrada główna. Planowane wejście na prezentacje na scenie o godz. 13.00.

OCHOTA

Azjatyckie zapachy przy ruinach Skry

16 września (niedziela) w godz. 12–19
w klubie Iskra na Polu Mokotowskim odbędzie się Festiwal Azjatycki. „Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? Zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będą marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i wietnamskie kanapki bahn mi. Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej oraz naturalnych azjatyckich kosmetyków” – informują organizatorzy.

WOLA

Maszynowa wystawa warszawskiegoMera

16 września (niedziela) w godz. 13–16
na placu budowy metra przy ul Kasprzaka u zbiegu z ul. Karolkową każdy będzie miał szansę stanąć oko w oko z maszynami, które wydrążyły tunele metra. „Odwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć i dotknąć czoła tarcz Krystyna i Maria, które wydrążyły tunele metra na Woli, a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Będzie można także obejrzeć prezentacje multimedialne o pracy budowniczych metra, a także wystawę zdjęć pokazujących ze szczegółami, jak wygląda budowa tuneli przez tarczę TBM. Dla najmłodszych odbędą się specjalne warsztaty o pracy nad podziemną koleją. Będzie też niespodzianka – Metro Warszawskie z okazji zakończenia drążenia tuneli rozbudowywanej II linii metra wydało certyfikowany numizmat. Dostaną go wszyscy, którzy tego dnia przyjdą obejrzeć tarcze” – informują organizatorzy.

ŻOLIBORZ

Koncert wieńczący warsztaty wokalne

16 września (niedziela) o godz. 17.30
w Nowym Forcie przy ul. Czarnieckiego 51 odbędzie się „Rozśpiewany Żoliborz. Koncert Międzypokoleniowy”. Przez ostatnie pół roku osoby biorące udział w projekcie uczestniczyły w warsztatach wokalnych przygotowujących je do wspólnego występu. W trackie koncertu zaśpiewane zostaną największe polskie przeboje – informują organizatorzy.

 

15 września 2018 12:32

Komentarze