0

Jak wycofać się z pożyczki?

Pożyczki pozabankowe są bardzo wygodne, bo można zadłużyć się nie wychodząc z domu.

Wszystkie formalności odbywają się zdalnie.
Tak naprawdę serwisy firm pozabankowych są na tyle przejrzyste i proste w obsłudze, że każdy, nawet osoba starsza jest wstanie samodzielnie, a może z odrobiną pomocy konsultanta, zaciągnąć pożyczkę.
Pytanie tylko – czy w razie potrzeby można wycofać się z tego zadłużenia?

Pochopna decyzja o wzięciu pożyczki

Skuteczny marketing, niespodziewane wydatki – to tylko wybrane powody, dla których ludzie zupełnie bez zastanowienia decydują się na pożyczki pozabankowe, tak zwane chwilówki, czyli szybkie pieniądze przez internet. W pilnych sytuacjach najszybciej jest wziąć pożyczkę przez internet. To przecież tylko kilka kliknięć i pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy. Często takie pochopne i nieprzemyślane decyzje źle się kończą. Zdarza się, że pożyczkobiorca widząc gotówkę na swoim koncie dochodzi do wniosku, że popełnił błąd. W sieci można trafić na różne informacje i opowieści. Niektórzy żalą się, że zadłużyli się zupełnie spontanicznie, a tak naprawdę nie było takiej potrzeby, bo za kilka dni otrzymali pieniądze z innego źródła. Tym sposobem zostali z odsetkami i koniecznością spłaty zaciągniętej pożyczki. Inni dopiero po zadłużeniu się i uzyskaniu pieniędzy doszli do wniosku, że naprawdę nie będą mieli z czego ich oddać. Czy w takich sytuacjach, naprawdę trzeba zwrócić pieniądze wraz z dodatkowymi kosztami?

Listę najlepszych szybkich pożyczek znajdziesz na www.centrumpozyczek360.pl

Można wycofać się z pożyczki

Każdy, kto bierze pożyczkę przez internet, ma prawo w ciągu 14 dni od podpisania umowy, złożyć wniosek mający na celu rozwiązanie jej, czyli innymi słowy wycofanie się z pożyczki. Trzeba jedynie wypełnić wniosek i przesłać go również przez internet. Niektórzy skarżąc się na swoją niewiedzę w zakresie obsługi internetu dopytują, czy mogą to zrobić w siedzibie firmy. Okazuje się jednak, że formalność tę należy dopełnić na tej samej zasadzie jak przy zadłużaniu się, czyli również przez internet. Nie jest to trudne, a tak naprawdę to jedyna szansa na pozbycie się tego problemu. Trzeba tylko pamiętać, aby nie wydać gotówki i w całości utrzymać ją na koncie aż do momentu, w którym firma poprosi o zwrot pieniędzy.

Trzeba czytać umowę i warunki pożyczki

Firmy udzielające pożyczki przez internet, tworzą umowy zgodnie z własnymi upodobaniami. To one stawiają warunki pożyczkobiorcom. Dlatego już na etapie zadłużania się, warto zorientować się, czy jest ewentualnie możliwość wycofania się z pożyczki. Na takie pytanie bez problemu odpowie również konsultant w czasie rozmowy telefonicznej. Trzeba zadbać o swoje interesy od początku do końca, a sprawdzenie tego szczegółu jest praktycznie podstawą. Podpisywanie umowy i pozostałych dokumentów w tak ważnej sprawie bez zapoznawania się z treścią, jest tak naprawdę niepoważne i nierozsądne.

Pomoc doradcy finansowego

Jeżeli pożyczkobiorca nie ma wystarczającej wiedzy, aby samodzielnie zająć się formalnościami związanymi z wycofaniem się z pożyczki, powinien udać się do doradcy finansowego pracującego na neutralnym gruncie. To on podpowie w jaki sposób należy załatwić sprawę, aby raz i skutecznie pozbyć się jednak niepotrzebnego długu. Sprawą należy zająć się jak najszybciej. Co prawda sam doradca nie będzie mógł niczego konkretnego zrobić za pożyczkobiorcę, ale może wskazać mu dokument, który musi wypełnić i pomóc w przesłaniu go do firmy pozabankowej. Wszystko to będzie odbywało się przez internet, więc całkiem wygodnie i sprawnie.

Większość pochopnie podjętych decyzji w sprawie zadłużenia przez internet kończy się rozczarowaniem i chęcią wycofania się z umowy. Niektórym wydaje się, że to niemożliwe. Dlatego zaciskając zęby, starają się jakoś podołać temu wyzwaniu i spłacić dług. Okazuje się jednak, że jest wygodne wyjście z tej sytuacji. Trzeba tylko odpowiednio wcześnie złożyć do firmy właściwy wniosek dotyczący rezygnacji. To równie proste, jak zaciągnięcie pożyczki przez internet. Aby rozwiązać problem z sukcesem, należy pospieszyć się z tymi formalnościami.

14 października 2015 11:30
[fbcomments]