0

Dancingi 60-lecia przy Parku Fontann

Fontanny na Skwerze 1 Dywizji Pancernej w Warszawie, w oddali widoczna wieża kościoła Nawiedzenia NMP
Fontanny na Skwerze 1 Dywizji Pancernej w Warszawie – w oddali widoczna wieża kościoła Nawiedzenia NMP
fot. Adrian Grycuk (Wikimedia)

Stołeczna Estrada na swoje urodziny organizuje wielkie potańcówki w stylu retro.

W sobotę, 4 lipca, o godz. 17.00, na Podzamcze powinni zawitać wszyscy, którzy lubią tańczyć. Stopień umiejętności jest nieważny, bowiem debiutujących będą wspierać tancerze, którzy na miejscu nauczą salsy, mamby i innych latynoskich rytmów.
Stołeczna Estrada zaprasza na „Dancingi 60-lecia”.

Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady:

Mamy nadzieję, że znów uda nam się zaskoczyć i przyciągnąć warszawską publiczność. Tym razem miksujemy nowoczesność  z odrobiną sentymentu. Oddajemy scenę młodym i razem z nimi wracamy do przeszłości. Sięgamy do historii, by pokazać to co najlepsze w 60-letniej historii Stołecznej Estrady i w polskiej muzyce rozrywkowej.

Przed potańcówką na Podzamczu obok multimedialnego Parku Fontann od godz. 17.00 w dancingowy nastrój wprowadzi warszawiaków Kapela Praska.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy:

W Warszawie rozpoczął się letni sezon. Wiele atrakcji rusza właśnie w najbliższą sobotę. Potańcówki to kolejna rozrywka przygotowana przez Stołeczną Estradę. Niedawno bawiliśmy się na Wiankach, co weekend mamy multimedialny pokaz fontann. W tę sobotę zapraszam także na inne wydarzenia takie jak koncerty Chopinowskie na Krakowskim Przedmieściu, czy bieg na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki.

Przez kolejne soboty lipca będzie można poczuć czar potańcówek pod gwiazdami i zrelaksować się przy przebojach sprzed lat.  To będzie ukłon w stronę lat 50. 60. i 70.

„Dancing 60-lecia” odbywać się będzie w soboty: 4, 11, 18, 25 lipca, od godz. 17.00.

Wystawa

Na Podzamczu od najbliższej soboty będzie można także oglądać plenerową wystawę  „Tak się bawi (tak się bawi) sto-li-ca. Warszawskie rozrywki na fotografiach ze zbiorów Ośrodka Karta”. Czarno-białe zdjęcia to opowieść o stolicy lat 50. i 60. Zobaczymy na nich dawnych mieszkańców miasta odpoczywających na nadwiślańskich plażach, płynących statkiem do Młocin, tańczących na dechach.

Kurator wystawy Łukasz Modelski:

Zebrane fotografie Romualda Broniarka, Ireny Jarosińskiej i Jarosława Tarania są unikatowym świadectwem epoki. Troje wybitnych fotoreporterów, przez kilka dekad, z różnych powodów zawodowych, uważnie obserwowało bawiącą się Warszawę.

Wystawę oglądać można do końca sierpnia. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Projekty realizowane są dzięki wsparciu m.st. Warszawy.

Pełen program na stronach Stołecznej Estrady: LINK

2 lipca 2015 11:57
[fbcomments]