0

Radny napisał książkę – pomóżmy mu ją wydać

Praga II panorama
Praga II – panorama
fot. Arch. Kamila Ciepieńko

Radny z Pragi-Północ opisał historię osiedla Praga II. Prosi mieszkańców o wsparcie przy jej wydaniu.

Kamil Ciepieńko, radny w dzielnicy Praga Północ, to charakterny praski rodak. Mało mu pracy dla swojej ukochanej dzielnicy gdzie się urodził, mało napisanych prac dyplomowych na Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie Marketing sportowy na przykładzie KP Legia Warszawa oraz Marketing terytorialny na przykładzie dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, mało mu gazety Przegląd Praski, którą wydaje dla swych ziomali, teraz napisał książkę o swoim praskim osiedlu.

Warszawska Praga II to nie jest książka napisana by zapłacić czynsz i nakarmić dzieci. Nie będzie sprzedawana. 5000 egzemplarzy, które chce wydrukować radny będzie rozdawane za darmo. By ludzie poznali lepiej te osiedle, tę dzielnicę. Bo i ludzie są tego warci i Praga II jest tego warta.

Osiedle Praga II  jest położone w starorzeczu Wisły na przedmieściach dawnego miasta Praga, dziś jednej z dzielnic Warszawy. Osiedle zostało wzniesione między ulicami Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, Namysłowską i Darwina, w latach 50. i 60. ub. wieku według projektu Jerzego Gieysztora i Jerzego Kumelowskiego z zespołem.

Wsparcie

Wesprzeć wydanie można każdą kwotą. I złotówką i tysiącem. Ale pan Kamil, jak to pan Kamil, przygotował kilka niespodzianek.

Kwoty wsparcia, cegiełki, skutkują:

  • 30 zł – będziesz mieć książkę,
  • 50 zł – będziesz mieć wersję limitowaną książki oznaczoną numerem,
  • 80 zł – jak wyżej oraz Twoje imię i nazwisko znajdzie się w specjalnej rubryce z podziękowaniem za wsparcie.
  • 100 zł – sumuje wyżej wymienione benefity, oraz dodatkowo w książce znajdzie się historyczna mapa osiedla w formacie A2, a na niej zaznaczone m.in. schrony przeciwatomowe, XVIII-wieczne cmentarze i dzisiejsze, najciekawsze miejsca.

Aby wydać 5000 egzemplarzy trzeba uzbierać 20 000 zł.
Zbiórka jest prowadzona do 20 września przez serwis zbiórkowy
Wspieram.to: [LINK]

Praga 2 - wizualizacja książki
Praga 2 – wizualizacja książki
fot. Kamil Ciepieńko

Autor

To książkowy debiut pana Kamila, bo nie autorski. Napisał już przecież tysiące artykułów o swej ukochanej Pradze, które czytelnicy znają z Przeglądu Praskiego i innych wydawnictw.

Kamil Ciepieńko:

Wsparcie o które proszę pokryje koszty druku, redakcji i korekty tekstów. Mój wkład to oczywiście treść, przygotowanie zdjęć, skład i złamanie tekstów. To książka, która powstaje dla nas, mieszkańców. To nie jest książka, która ma przynieść zysk. Nie jest też przeznaczona do sprzedaży. Za jakiś czas być może zainteresuje się nią profesjonalne  wydawnictwo, ale dziś najważniejsze jest pierwsze wydanie. Dlatego proszę o pomoc.

W 2007 r. pan Kamil założył lokalną gazetę Przegląd Praski.
W 2010 roku z powodzeniem startował w wyborach samorządowych do Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy z ramienia Praskiej Wspólnoty Samorządowej. W 2014 r. ponownie uzyskał mandat radnego. Był przewodniczącym Komisji Kultury i Sportu oraz wiceprzewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska i Przestrzeni Publicznej. W 2016 r. klub zmienił nazwę na Kocham Pragę.

Od 2013 r. jest prezesem fundacji „Praga Pomaga”, która zajmuje się wsparciem potrzebujących mieszkańców, oraz działaniami na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, lokalnych społeczności i samorządu terytorialnego.

Kamil Ciepieńko o sobie mówi:

Mieszkam na Pradze od urodzenia, czyli już blisko 36 lat, i wiem, jakie potrzeby są tu najpilniejsze. Te małe, jak brak miejsc parkingowych, i te duże, jak budowa obwodnicy, która rozładowałaby codzienne korki w centrum Pragi. Pomagam mieszkańcom w zwykłych codziennych sprawach, takich jak dziura w jezdni, problemy z zaparkowaniem samochodu czy kłopoty z urzędnikami.

Z wykształcenia jest ekonomistą, ale zawodowo wykonuje pracę dziennikarza, wydawcy i organizatora wydarzeń o charakterze promocyjnym. Prowadzi własną działalność gospodarczą.

Wydajmy razem z panem Kamilem książkę Warszawska Praga II.
Zbiórka jest prowadzona do 20 września przez serwis zbiórkowy
Wspieram.to: [LINK]

26 lipca 2018 16:01