0

Wszyscy do Wioseł

Wszyscy do Wioseł - charytatywna akcja zespołu Avalon Extreme, który wspiera inne drużyny w szczytnym celu. Tym razem jest to zbiórka pieniędzy na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka.
Wszyscy do Wioseł – charytatywna akcja zespołu Avalon Extreme, który wspiera inne drużyny w szczytnym celu. Tym razem jest to zbiórka pieniędzy na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka.
fot. Mat. prasowy

Ekstremalna ekipa Avalon Extreme wspiera inne drużyny w szczytnym celu.  Tym razem chodzi o karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Arkadiusz Pilch, Jakub Ostasz, Kamil Toczydłowski oraz Dagmara Strzelczyk stworzyli wyjątkową osadę, która wzięła udział w akcji „Wszyscy do Wioseł” zorganizowanej przez Fundację Legii Warszawa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa oraz grupą Dobrzy (L)udzie.

Celem akcji jest zbiórka funduszy na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka, której koszt wynosi ok. 350 tys. zł.

Na terenie stadionu Legii Warszawa w piątek od samego rana przeprowadzono wielkie, charytatywne wiosłowanie. Do udziału w inicjatywie zgłosiło się aż 96 osad, których zadaniem było „przepłynięcie” na ergometrach wioślarskich dystansu długości Wisły, czyli 1047 km.

W wiosłowaniu na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka wzięło udział ok. 400 osób – piłkarze i koszykarze Legii, kibice, gwiazdy sportu, dziennikarze sportowi oraz aktorzy. Wśród uczestników nie zabrakło osady Avalon Extreme, która w ciągu 15 minut wiosłowała na czterech ergometrach, dwóch standardowych i dwóch dostosowanych. Łączny wynik drużyny wyniósł 10 926 m.

Natalia Sopniewska z Avalon Extreme:

Jednoczymy się z innymi drużynami we wspólnym celu. Łączy nas miłość do sportu i chęć pomagania. Takie akcje są znakomite niezależnie od tego, czy jesteś sprawny czy niepełnosprawny. Ważne, że możemy pomóc potrzebującym, zrobić coś dobrego poprzez niestandardowe inicjatywy i przyczynić się do końcowego sukcesu.

W ciągu kilku godzin od rozpoczęcia akcji, udało się zebrać 180 tys. zł. Szczegółowe podliczenie funduszy nastąpi w tym tygodniu.

Avalon Extreme

jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

21 listopada 2017 06:00

Komentarze