0

Zaproszenia na weekend

Warszawa
Plac Konstytucji – Warszawa

Przedostatni weekend  Wiosny chcesz pogodny i radosny?
Czytaj więc i z domu wyjdź, na imprezę w weekend przyjdź.

SOBOTA

PRAGA PÓŁNOC

Pokaz naukowy dla dzieci

10 marca (sobota) w godzinach 12:00 – 13:00. To nieodpłatny rodzinny pokaz naukowy pt. „Zwierzęta, które zmieniły bieg historii” przeznaczony dla dzieci w wieku od 8-12 lat i ich rodziców, który odbędzie się w Dom Kultury TuPraga przy ul. Sawionkowa 2 (dawnej Dąbrowszczaków), w sobotę 10 marca o godz.12.00. Zwierzęta występujące w otaczającym nas świecie są tak wszechobecne i powszechne, że rzadko zastanawiamy się jaki wpływ wywierają na nasze codzienne życie. Podczas pokazu przyjrzymy się wybranym zwierzętom i dowiemy się, jak ważną rolę odegrały w historii człowieka, w jego życiu i funkcjonowaniu na ziemi. Liczba miejsc na pokaz jest ograniczona, prosimy o odpowiedzialną rezerwację miejsc. UWAGA! Prosimy o umieszczenie daty pokazu w Państwa kalendarzach, nie będziemy wysyłać przypomnienia tuż przed wydarzeniem. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: kontakt@naud.edu.pl tel. 505 078 713. ZAPISY obowiązują: [LINK]

ŚRÓDMIEŚCIE

Zajrzyj do domu na wodzie

10 marca (sobota) w godzinach 10:00 – 18:00 Dni Otwarte w Domu Na Wodzie. Floating Platform System zaprasza do domu na wodzie na patelni Portu Czerniakowskiego. Wejście od strony LO Sobieskiego.

PRAGA POŁUDNIE

Przesłuchanie do Festiwalu

3 marca (sobota) w godzinach 18:30 – 23:30. Grunt to bunt Fest: Przesłuchania do Festiwalu Rock na bagnie 2018. Znośna Lekkość Bytu, ulica Lubelska 30/32. Zagrają zespoły: KRAIN, ATOM, MORNING BREATH i CABANA. Bilety 10 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE

Wodny maraton dla kobiet za 5 zł

10 marca (sobota) w godzinach 11:00 – 13:00. Dzień Kobiet w OSIR POLNA – maraton aqua aerobiku. Zaprasza OSiR Polna przy ul. Polnej 7a. Bilety 5 zł. Każde zajęcia trwają 30 minut. Można dołączyć w dowolnym momencie, albo ćwiczyć przez całe 2 godziny. Wstęp na cały maraton to tylko 5 złotych. Będzie wesoło, energicznie i spalicie z nami w wodzie dużo kalorii. Zabierzcie ze sobą koleżanki i bawcie się razem z nami. Szczegółowy plan zajęć:

 • 11:00- 11:30 AQUA POWER Małgorzata Markowska
 • 11:30-12:00 AQUA TBC Małgorzata Markowska
 • 12:00-12:30 AQUA FIT Anna Wiśniewska
 • 12:30-13:00 AQUA SLIM Anna Wiśniewska

Nie obowiązują zapisy. Im Was będzie więcej tym weselej.

ŚRÓDMIEŚCIE

Wystawy dla dzieci

10 marca (sobota) o godz. 12 w Zachęcie Narodowej przy ul.Małachowskiego 3 odbędzie się wernisaż wystawy dla dzieci „Wszystko widzę jako sztukę”. Czy sztuka współczesna może zachwycić małe dziecko Czy sztuką i w sztukę można się bawić? Chociaż sztuka współczesna może wydawać się onieśmielająca i za trudna, by pokazywać ją najmłodszym, organizatorzy są pewni, że właśnie ci odbiorcy przyjmą ją bez zahamowań.

WILANÓW

Uroczysta msza w Świątyni

13 marca (sobota) o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczysta msza św. z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Msza organizowana jest z okazji piątej rocznicy wyboru papieża Franciszka. Zgłoszenia akredytacji zawierające imię, nazwisko, redakcję, typ akredytacji – prasa lub foto/kamera, należy przesyłać do godz. 15 w poniedziałek 12 marca, na adres: biuroprasowe@archwwa.pl.

WOLA

Warsztaty modelarskie

10 marca (sobota) o godz. 11 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędą się marcowe warsztaty modelarskie: Kubuś skonstruowany. Są to zajęcia modelarskie dla młodzieży powyżej 12. roku życia, podczas których uczestnicy wykonają model słynnego powstańczego wozu bojowego „Kubuś” w skali 1:72 oraz poznają jego historię. Wstęp wolny po rejestracji mailowej: kubus@1944.pl.

WOLA

Dyskusja publiczna

10 marca (sobota) o godz. 11 w budynku IPI PAN przy ul. Jana Kazimierza 5 odbędzie się dyskusja publiczna pt. „Jaki powinien być udział deweloperów w kształtowaniu przestrzeni publicznej?”. Czy deweloperzy powinni partycypować w tworzeniu przestrzeni publicznej? Co się dzieje, gdy samorząd nie wywiązuje się z kształtowania ładu przestrzennego? Gdzie szukać dobrych praktyk współpracy samorządów z deweloperami przy tworzeniu infrastruktury publicznej? – na te pytania odpowiedzą zaproszeni goście.

ŚRÓDMIEŚCIE

Irena Santor w PKiN

10 marca (sobota) o godz. 18 w teatrze 6. Piętro w Pałacu Kultury i Nauki wystąpi Irena Santor. Uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy artystka zaprezentuje recital „Punkt widzenia”. Usłyszymy znane i lubiane przeboje artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej płyty „Punkt widzenia”, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.

ŚRÓDMIEŚCIE

Łazienki za 50%

10 marca (sobota), w godzinach 10:00 – 16:00.
Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny w Łazienkach Królewskich.

NIEDZIELA

URSYNÓW

Spektakl dla dzieci

11 marca (niedziela) o godz. 15 w Domu Kultury Imielin przy ul. Dereniowej 6 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Tymoteusz wśród ptaków”. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Jest to historia Misia, który pewnego dnia postanawia zaopiekować się porzuconym kukułczym jajkiem. Ten pomysł powoduje szereg przygód. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Kultury.

PRAGA-PÓŁNOC

Jubileusz ZOO

11 marca (niedziela) w godz. 10-16 w warszawskim zoo odbędzie się 90-lecie warszawskiego zoo – event jubileuszowy. W programie: Spotkanie z Edkiem – gadającą papugą i jego kumplami, gra terenowa z krokodylem Witusiem, pokazowe karmienia zwierząt, zwiedzanie Willi Żabińskich, opowieści o zwierzętach, warsztaty plastyczne, tort krokodyl, quiz o zwierzętach, konkursy. Dodatkowo w godz. 10-13 w sali konferencyjnej warszawskiego zoo przy ul. Ratuszowej odbędzie się premierowy pokaz filmu o misji zoo oraz spotkania i prelekcje:

 • Po co nam dziś ogrody zoologiczne? – dr Andrzej G. Kruszewicz,
 • Opieka i leczenie zwierząt – historie z życia Ptasiego Azylu i Centrum CITES – dr Agnieszka Czujkowska,
 • ChronimyGINĄCEgatunki – Adam Hryniewicz.

ŚRÓDMIEŚCIE

Zajrzyj do domu na wodzie

11 marca (niedziela) w godzinach 10:00 – 18:00 Dni Otwarte w Domu Na Wodzie. Floating Platform System zaprasza do domu na wodzie na patelni Portu Czerniakowskiego. Wejście od strony LO Sobieskiego.

ŚRÓDMIEŚCIE – WOLA

Space z przewodnikiem

11 marca (niedziela) w godzinach 12:00 – 14:30. Spacer wzdłuż Osi Saskiej. Zaprasza Warszawi-anka czyli Anna Art, warszawska przewodniczka. Przejdziemy się wzdłuż Osi Saskiej. Oś Saska jest to barokowe założenie architektoniczno-ogordowe, którego centralną część stanowił dawny Pałac Saski wraz z Ogrodem Saskim, prowadzący docelowo do pól elekcyjnych na Woli. Na spacerze będzie mowa o:

 • Historii Pałacu Saskiego
 • Znaczeniu Ogrodu Saskiego
 • Mirowie – Halach/Koszarach Mirowskich, budynku Straży Pożarnej
 • Osiedlu Za Żelazną Bramą
 • Pałacu Lubomirskich
 • znaczeniu handlu i różnych targowiskach wzdłuż mijanej trasy
 • Znaczeniu ul. Chłodnej

Zbiórka: skwer ks. Jana Twardowskiego (między ul. Karową a kościołem Wizytek) godz.12:00. Zakończenie: skrzyżowanie ul. Chłodnej z ul. Żelazną ok. 14:30. Wstęp wolny a napiwki mile widziane.

ŚRÓDMIEŚCIE

Rozrywkowy koncert barokowy?

11 marca (niedziela) w godzinach 17:00 – 18:30. Kastraci w Worku! Ul. Bagatela 10. Worek Kości zaprasza na popołudnie z kastratem. Będzie klawesyn, będzie sopran i kontratenor! Wystąpią Lucyna Białas sopran, Natalia Hyżak klawesyn, Tomasz Raczkiewicz kontratenor/narracja. Wstęp wolny. Można rezerwować miejsca siedzące tylko przez fan page Worka Kości. Rezerwacje wygasąja 15 minut przed startem wydarzenia. Ilość miejsc ograniczona.

PRAGA POŁUDNIE

Przedpremierowy pokaz filmu

11 marca (niedziela) w godzinach 17:00 – 19:00. KINO KĘPA i PROM Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 zapraszają na specjalny pokaz przedpremierowy filmu dokumerntalnego „Universam Grochów”.Polska 2017, 43 min. Świat słynnego Universamu ukazany oczami ludzi tam pracujących, mieszkających w okolicy i spędzających czas na dziedzińcu galerii. Po projekcji spotkanie z twórcami filmu. Premiera filmu odbędzie się na Krakowskim Festiwalu Filmowym, organizowanym w dniach 27 maja-3 czerwca 2018 roku w Krakowie. Scenariusz i reżyseria: Tomasz Knittel, montaż: Arek Iwaniuk, zdjęcia: Kamil Hasiuk, muzyka: Jose Manuel Alban Juarez. W filmie wystąpili: Wiesław Onaszkiewicz, Luiza Hert, Iwona Kulesza, Pani Małgosia, Krystyna Podgórska, Cezary Polak, Bogusław Różycki, Małgorzata Rejmer. Bilety 10 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE

Debata o dekomunizacji

11 marca (niedziela) w godzinach 17:30 – 20:30. Czym jest zjawisko dekomunizacji? Zaprasza Warszawskie Społeczne Forum Wymiany Myśli. Ulica Marszałkowska 7. Swoimi opiniami na ten temat podzielą się: Zuza Ziółkowska-Hercberg – artystka i aktywistka, autorka akcji „Dąbrowszczacy – Wyklęci Wśród Wyklętych”, pierwszego upamiętnienia Brygad Międzynarodowych w przestrzeni publicznej w Polsce po 89′ roku, Piotr Ciszewski – Historia Czerwona i Czarno-Czerwona, Roman Kurkiewicz – lewicowy publicysta, felietonista tygodnika „Przegląd”. Spotkanie będzie moderował Michał Sarnicki Społeczne Forum Wymiany Myśli w Warszawie.

ŚRÓDMIEŚCIE

Otwarcie wystawy w ŻIH

11 marca (niedziela) w godzinach 14:00 – 18:00. Bejt tfila – Dom modlitwy | Otwarcie. Zaprasza Żydowski Instytut Historyczny przy ul. Tłomackie 3/5. Otwarcie przestrzeni ukazującej wnętrze synagogi „Bejt tfila – Domu modlitwy” w Żydowskim Instytucie Historycznym. Na wystawie zaprezentowane jest podstawowe wyposażenie tradycyjnej synagogi. Pokazane ponad trzydzieści ocalonych z Zagłady zabytków pochodzących z polskich i niemieckich synagog. Wśród nich są zarówno obiekty rytualne (np. aron ha-kodesz, parochet, zwój Tory), jak i przedmioty codziennego użytku (np. klucze do bóżnicy). Najstarsze eksponaty pochodzą z XVIII i pierwszej połowy XIX wieku. W programie:

 • 14:00 – warsztaty dla dzieci (Obowiązuje rezerwacja: rezerwacja@jhi.pl)
 • 15:00 – oprowadzanie kuratorskie
 • 16:00 – uroczyste otwarcie z udziałem rabina Stasa Wojciechowicza i kantora Symchy Kellera

Kurator wystawy: Michał Krasicki (Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma). Wstęp wolny.

BIELANY

Mecz koszykówki

11 marca (niedziela) w godzinach 18:00 – 20:00. Koszykówka. MUKS Hutnik Warszawa vs Start II Lublin, Zaprasza Hutnik Warszawa. W niedzielę ostatni mecz rundy zasadniczej! Rywalem będą rezerwy ekstraklasowego Startu Lublin. Hala przy ul. Staffa 3/5. W przerwie meczu konkursy z nagrodami!

MOKOTÓW

Slajdowisko o Japonii

11 marca (niedziela) ww godzinach 18:00 – 20:00. Japonia w pigułce.Zapraszają Kasia & Kasia do Klubokawiarni Tam i z Powrotem przy ul. Odyńca 71. Opowiedzą m.in jak w czasie naszej dwutygodniowej podróży miałyśmy możliwość:

 • zobaczyć tętniące życiem Tokio,
 • podziwiać malownicze rejony doliny Hakone,
 • zasmakować życia gejsz spacerując ulicami Kioto w kimonach,
 • wyciszyć się wśród mnichów w Koya-san
 • podziwiać wiele (bardzo wiele) świątyń.

To wszystko w towarzystwie ciekawych przysmaków japońskich oraz garścią ciekawostek o Japończykach, którymi chętnie się z Wami podzielą. Podczas spotkania pokażą fotorelację z ich podróży, a także podzielą się praktycznymi wskazówkami, jak taki wyjazd zaplanować. Wstęp wolny.

9 marca 2018 09:04

Komentarze