0

Zaproszenia na weekend

Widok zza muru - Warszawska Starówka
Widok zza muru – Warszawska Starówka
fot. MPawlik

Po męczącym tygodniu, szczególnie przed wyborami, polecamy sprawdzenie mózgu na Szmulkach.

Sobota

MOKOTÓW

Kocia psychologia na tapecie

16 marca (sobota) w godz. 16–18
w PetCare przy ul. Józefa i Jana Rostafińskich 4 odbędzie się spotkanie „Profilaktyka problemów behawioralnych u kotów”.

Myślisz o adopcji kota, ale boisz się kłopotów? Przeraża Cię wizja tego, że kot zapomni, do czego służy kuweta? Są takie kocie zachowania, których za grosz nie rozumiesz? Chcesz wiedzieć, co robić, żeby kot zachowywał się poprawnie? Pragniesz poznać tajniki ludzkiego postępowania, które służy kotu? Wierzymy, że dobra relacja pomiędzy człowiekiem a kotem jest podstawą dobrego samopoczucia każdej ze stron. Wiemy, że taką relację da się budować w oparciu o szacunek dla potrzeb drugiej istoty

– informują organizatorzy.

Praga Północ

Dzień Mózgu 2019

16 marca (sobota) w godz. 11:00 – 18:30

Koło Neuronauki Uniwersytetu SWPS na ul Chodakowskiej 19/31, zaprasza na Dzień Mózgu 2019. Poznaj tajemnice, które skrywa przed Tobą Twój mózg! Jest zawsze blisko Ciebie, często Cię zaskakuje, nie możesz się bez niego obejść. Ale czy znasz go wystarczająco dobrze? Aby zrozumieć naturę ludzkich zachowań, najlepiej znaleźć odpowiedzi na te intrygujące pytania. W tym roku nasi eksperci odpowiedzą na wiele z nich: Czy mindfulness wpływa na mózg i poprawia nasze zdrowie? Jakie czynniki zmieniają poziom empatii? Co dzieje się w mózgu, gdy jesteśmy zakochani? Jak chorzy na schizofrenię przetwarzają informacje na temat zachowań innych ludzi?

Na XIV edycji Dnia Mózgu oprócz wykładów spodziewajcie się również wielu atrakcji, dzięki którym będzie można zrozumieć, jak jest zbudowany i jak funkcjonuje nasz mózg. W programie m.in. interaktywne pokazy rozszerzonej rzeczywistości, trening zdolności poznawczych oraz wiele innych naukowych atrakcji.

PRAGA-PÓŁNOC

Nowa Praga artystycznie

16 marca (sobota) o godz. 13:00
przy ul. Wileńskiej 69 rozpocznie się spacer „Street art, galerie i pracownie artystyczne Nowej Pragi”.

Będzie to spacer szlakiem STREET-ARTU, MURALI, GALERII I PRACOWNI ARTYSTYCZNYCH Nowej Pragi, chyba najbogatszej w murale części Warszawy, a sporo z takich obiektów skrytych jest w podwórkach oraz wewnątrz lokali. Ich autorami bywają zagraniczni twórcy o międzynarodowej renomie 

– informują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Targ japoński w Łazienkach

16 marca (sobota) w godz. 9–16
w Łazienkach Królewskich odbędzie się Japoński targ w Łazienkach.

Podczas targu będziecie mieli możliwość zobaczenia oraz nabycia produktów pochodzących prosto z Japonii, takich jak: zielona herbata, ceramika, kadzidła, wachlarze, dodatki do garderoby ozdoby oraz książki dotyczące kultury Japonii

– informuje muzeum.
Jest to wydarzenie towarzyszące wystawie Tōhoku. Japońskie rzemiosło artystyczne, odbędzie się w jej sąsiedztwie – w budynku Podchorążówki.

ŚRÓDMIEŚCIE

O szyldach w Zodiaku

16 marca (sobota) o godz. 16:00
w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury odbędzie się debata z udziałem projektantów i rzemieślników, podczas której urzędnicy opowiedzą o wszystkich aspektach projektowania szyldów.

Niedziela

BIELANY

Piękna piłka ręczna

17 marca (niedziela) o godzinie 17:30
AZS AWF Warszawa serdecznie zaprasza wszystkich na mecz z drużyną SPR Olkusz. W pierwszej rundzie po regulaminowym czasie gry padł remis a wynik meczu rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Co będzie w niedzielę?
Emocje gwarantowane!

  • KIEDY? niedziela (17.03
  • O KTÓREJ? 17:30
  • GDZIE ? Hala Gier AWF, Marymoncka 34

PRAGA-POŁUDNIE

Spacer w re:designie

17 marca (niedziela) o godz. 12
przy ul. Siennickiej 23 w ramach wernisażu i zwieńczenia kolejnej edycji projektu re:design rozpocznie się spacer. Spacer startuje tam, gdzie pojawił się nowy szyld „Kalinka” autorstwa Pawła Ryżki.

PRAGA-POŁNOC

Spacer wśród fabryk Pragi

17 marca (niedziela) o godz. 13
przy ul. Floriańskiej 14 rozpocznie się spacer „Fabryki Pragi cz. II – Stara Praga”. Będzie to druga cześć spaceru szlakiem dawnego przemysłu Pragi (Kamionek tydzień później, Nowa Praga w kwietniu).

Praga od połowy XIX w. przez prawie półtora wieku była dzielnicą przemysłową. Podczas spaceru zobaczymy dawne znane i zapomniane fabryki urządzeń elektrycznych (m.in. robiły wyposażenie dla polskich transatlantyków), wyposażenia młynów (oraz młyny), zabawek, pomp, naczyń emaliowanych, wyrobów metalowych, łóżek żelaznych, kosmetyków, fajansu, rzeźnię miejską oraz oczywiście wódki i pieniędzy. Po wielu z nich zostały jeszcze budynki, ale lepiej nie zwlekać z ich obejrzeniem, na Pradze pamiątki historii znikają w szybkim tempie

– opisuje Praska Ferajna.

ŚRÓDMIEŚCIE

Oprowadzanie po wystawie

17 marca (niedziela) o godz. 16
w Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędzie się autorskie oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”, które poprowadzi Weronika Plińska. Wstęp na oprowadzanie w ramach biletu na wystawę (5 zł).

WOLA

Gorący ubaw na Chłodnej

17 marca (niedziela) o godz. 19
w klubokawiarni CH25 przy ul. Chłodnej 25 odbędzie się Wieczór komedii improwizowanej: Dżem impro.

Szukasz ciekawego „iwentu”, żeby się rozerwać? Świetnie! Wpadnij zobaczyć najbardziej niezwykłą z komedii – impro! Wszystko, co dzieje się na scenie, jest całkowicie spontaniczne. Nie ma żadnego scenariusza ani przygotowanych dialogów. Możesz się spodziewać niepowtarzalnych, szalenie zabawnych historii, które powstaną na Twoich oczach

– zapewniają organizatorzy.

Warszawski Serwis Prasowy, własne

15 marca 2019 18:55
[fbcomments]